Před čtením našich českých stránek KLIKNĚTE ZDE a rozbalte důležité informace o nich.

Naše anglické a německé webové stránky jsme sami napsali a zkontrolovali, jsou správné v detailech a v současné době obsahují mnohem více obsahu. Všechny ostatní jazyky jsou výsledkem kombinace naší skvělé komunity uživatelů a umělé inteligence. Většina vět je opět jazykově velmi dobrá.

Pokud čtete tyto stránky jako rodilí mluvčí, stále vás zveme, abyste nám pomohli se ještě zlepšit.

Pro tento účel jsme vyvinuli jednoduchý systém. Pokud se vám něco zdá divné nebo jazykově kostrbaté, klikněte prosím na tlačítko na konci příslušné věty a dejte nám vědět, aniž by vám interakce nějak zvlášť bránila v plynulém čtení. Pokud stisknete tlačítko pro uložení věty, budeme upozorněni a návrhy zkontrolujeme.

Zde jsou tři výchozí nastavení systému:

Ale neobtěžujte se prosím začít překládat další stránky, náš postup je definován a propracován. Pokud vás zajímají podrobnosti, neváhejte nám napsat. Naše nabídka obsahu pro všechny jazyky se bude pomalu, ale postupně rozšiřovat.

V roce 2022 bude nový film "Fujifilm 200 color negative" zřejmě vyrábět společnost Kodak

 

Na začátku roku 2022 přestala společnost Fujifilm na americkém trhu prodávat svůj dřívější barevný negativní film ISO 200 "Fujicolor C200". Společnost Fujifilm již dříve popsala fotografické a zpracovatelské vlastnosti tohoto filmu jako "prakticky identické s vlastnostmi současného filmu SUPERIA 200", jehož výroba byla rovněž již dávno ukončena. Toto prohlášení se nachází v datovém listu (AF3-0249E) pro tento film.

Jako náhradu nyní společnost Fujifilm nabízí film s názvem "Fujifilm 200 color negative" (na obrázku) a laskavě zveřejnila datový list (CLN-2111CA) pro nový film, což není u výrobků spotřebitelské třídy vždy samozřejmostí.

Pro nás to také naznačuje, že se nejedná o žádné tajemství, což muselo být pro Fujifilm obchodní rozhodnutí, ale pro mnoho fotografů to bude překvapení.

Nový specifikační list od společnosti Fuji je natolik zvláštní, že o něm můžeme napsat tento krátký text.

 

Významně se liší od grafů, které společnost Fujifilm vytvořila a používala pro charakteristické křivky, křivky spektrální odezvy a křivky spektrální hustoty barviva v uplynulých desetiletích. Po letech prohlížení mnoha datových listů jsme si okamžitě všimli, že nové grafy odpovídají vzhledu os a typografii společnosti Kodak.

Ve skutečnosti se ukázalo, že všechny tři výše uvedené grafy křivek jsou totožné s těmi, které byly zveřejněny v roce 2007 a 2016 ve verzi datového listu filmu "Kodak Gold 200"(e-7022) společnosti Kodak Alaris. Aktualizace čísla tohoto datového listu v roce 2016 se týkala pouze vypuštění typu filmu Kodak Gold 100 z důvodu ukončení jeho výroby a změny značky z Kodak na Kodak Alaris.

Důkaz, že nejnovější film Fujifilm je Kodak

Uvádíme zde pro srovnání pouze charakteristické křivky vydané společnostmi Kodak Alaris, resp. Fujifilm: Kodak Gold 200, Fujifilm 200 barevný negativ, směšování obou při 50% krytí. Ostatní zmíněné grafické prvky jsou rovněž totožné.

Později jsme zjistili, že dpreview.com se na tuto záležitost zeptal společnosti Fujifilm ve svém příspěvku a odpověď společnosti Fujifilm byla poněkud nejednoznačná, ale dostatečně jasná:

"Fujifilm works with a pool of valued partners around the world as part of the production process to ensure we can continue to deliver high-quality imaging products to delight customers." (Fujifilm v rámci výrobního procesu spolupracuje se skupinou ceněných partnerů po celém světě, abychom mohli i nadále dodávat vysoce kvalitní zobrazovací produkty, které potěší naše zákazníky.) 

Další webové stránky v různých světových regionech, jako například tato od Fujifilm Německo, v době psaní tohoto článku stále uvádějí "Fujicolor C200" jako produkt.

Protistrana u Fujifilm USA nemá. Zatím tedy není jasné, zda se jedná o test, intermezzo nebo začátek konce současných barevných negativních emulzí Fujifilm, kterých v poslední době stejně moc není.